Mille Miglia 2019 – Brescia

Mille Miglia 2019 – Brescia

Mille Miglia 2019 – Brescia dzień przed startem. W tym roku miałem przyjemność po raz pierwszy zobaczyć najpiękniejszy, największy i najtrudniejszy rajd świata zabytkowych samochodów. Mowa tu o Mille Miglia zwanego też rajdem 1000 mil ( po włosku 1000 mil to Mille Miglia ) ze względu na dystans jaki zawodnicy mają do pokonania. 

Rajd odbył się w dniach 15 – 18 maja na trasie Brescia – Rzym – Brescia i był dzielony był na kilka etapów 1 to trasa z Brescii do Cervia Milano Marittima. Podczas drugiego etapu zawodnicy pokonali trasę z Cervia Milano Marittima do wiecznego miasta Rzymu. Etap trzeci to trasa z Rzymu do Bolonii to była moim zdaniem najbardziej malownicza część rajdu wiodąca bowiem przez Toskanię. Czwarty ostatni etap to trasa z Bolonii do Brescii, gdzie załogi dotarłszy maja.

Jako ciekawostkę podam to że wpisowe wynosi 10 tyś. EUR a nagrodą dla zwycięzców jest butelka szampana. Trzeba jednak dodać że klasyki które wzięły udział w rajdzie znacznie zyskują na swojej wartości.

Do tegorocznego rajdu zakwalifikowano 430 załóg z 32 krajów ,choć chętnych do wzięcia udziału było znaczniej więcej . 

W rajdzie spotkać też można było Polaków .W składzie Perlage Teamu w rajdzie wziął udział Krzysztof Weka (kierowca) oraz Dorota Weka (pilot) na Astronie Martinie DB2 z 1952 roku. ( numer startowy 210 ). Oprócz Perlage Teamu jechały jeszcze dwie polskie załogi Tadeusz Kozioł (kierowca) oraz Monika Sikora (pilot) na Mercedesie 300 SL Gullwing z 1954 r. ( numer startowy 366 ) oraz Jerzy Krzanowski (kierowca) z Maria Lisek (pilot) na Porsche 356 1500 Speedsterze z 1955 r. ( numer startowy 390 ). 

Zdjęcia zawarte w tym albumie wykonałem 14 maja 2019 r. w Brescia podczas przygotowań do startu, zawodnicy dopiero się zjeżdżali i trwała rejestracja załóg.

Zapraszam też na do obejrzenia mojej fotorelacji z Sieny 

Materiał udało mi się zrealizować biorąc udział jako fotoreporter w Radzie Starych Samochodów z Krakowa do Toskanii który wystartował z pod Wawelu 11 maja 

Zapraszam na swoją stronę fotografa 
oraz do zapoznania się z moim portfolio

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewskihttps://miroslawwisniewski.eu/
Fotografia od kilku lat jest moją pasją , ciągle dążę do tego aby moje prace miały duszę i swój niepowtarzalny klimat. Staram się aby Was zachwycały, wzruszały i były pamiątką na całe życie. ” Bo w życiu piękne są tylko chwile” a ja tylko w miarę swoich amatorskich umiejętności staram tylko te chwile utrwalić. Uwielbiam retro co staram się po trochu odzwierciedlić w moich pracach. Pasjonuję się zabytkowymi samochodami , biorę udział w zlotach wiec mam możliwość wypróbowania swoich sił w fotografii pięknych kobiet i samochodów….

Instagram

Polecam