1 Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych

1 Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych

1 Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera odbyło w dniach 17 – 20.09.2015. Miałem przyjemność wziąć udział w tej imprezie  jako pilot, startowałem samochodem Skoda S100L z 1973 roku którego kierowcą był Artur Sznajderowicz, któremu jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i umożliwienie startu w tej wspaniałej imprezie.

Wystartowaliśmy z Ursusa 17 września 2015 r.  Na PKC startowym znalazło się kilku znanych zawodników.

1 Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera
1 Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera

Ekipę uczestników Pucharu Polski reprezentowali Wieczorek/Żuk w Porsche 911 SCRS, Kossowski/Kossowska w Saabie 96 czy Węgler/Węgler na najstarszym pojeździe w stawce – DKW F5 z 1935 roku. Spotkałem również kilku zawodników z Mistrzostw Polski: Krzysztofik/Fijałkowska w MG  TD z 1952 roku i Stychno/Chmiel w Mercedesie W108. 

Są też zawodnicy ktorzy mają za sobą starty w Monte Carlo Historique: Postawka/Postawka w Zastavie 101 oraz Miller/Cierliński we Fiacie X1/9. To nie koniec znanych postaci, bowiem w Porsche 944 pojawili się liderzy jednej z klas na tegorocznym CA Cup Chwist/Jończyk. 

Była to pierwsza tego typu impreza w której brałem udział, mam też nadzieję że  nie ostatnia 🙂

 

 


 

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewskihttps://miroslawwisniewski.eu/
Fotografia od kilku lat jest moją pasją , ciągle dążę do tego aby moje prace miały duszę i swój niepowtarzalny klimat. Staram się aby Was zachwycały, wzruszały i były pamiątką na całe życie. ” Bo w życiu piękne są tylko chwile” a ja tylko w miarę swoich amatorskich umiejętności staram tylko te chwile utrwalić. Uwielbiam retro co staram się po trochu odzwierciedlić w moich pracach. Pasjonuję się zabytkowymi samochodami , biorę udział w zlotach wiec mam możliwość wypróbowania swoich sił w fotografii pięknych kobiet i samochodów….

Instagram

Polecam